Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Спасен животот на премрзнат човек во Делчево

Вести

Спасен животот на премрзнат човек во Делчево

Премрзнат човек најден во месноста Брежјето во Делчево е спасен благодарение на брзата интеревенција на Итната медицинка служба.

Според информацијата од делчевската Итна медицинска служба станува збор за 57-годишен жител на Делчево кој пред неколку часа отишол да ја нахрани стоката и не се вратил дома, а најблиските го нашле паднат во вода, целиот воден и премрзнат и во бесознание, во близина на шталата.

Д-р Гоце Стојменовски, раководител на Итната медицинска служба во Делчево информира дека екипата на Итната медицинска служба во Делчево реагирала брзо, на лицето му е дадена терапија за реанимација и на инсистирање на семејството лицето не е хостпитализирано, но засега е во стабилна состојба, иако не се исклучуваат последици од премзрнување. За случајот е известена и делчевската полиција.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.