fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Почина велосипедистот кој вчера беше прегазен од Ауди на „Партизанска“

Маркетинг

Актуелно

Почина велосипедистот кој вчера беше прегазен од Ауди на „Партизанска“

Велосипедистот кој вчера беше прегазен на раскрсницата со булеварот „Партизански Одреди“ и улицата „Франклин Рузвелт“ им подлегнал на тешките повреди.

Шеесет и четири годишниот скопјанец Нинослав С. го загуби животот откако во него удрил автомобил „Ауди“ кој го управувал 20 годишниот Е.Т. од Скопје. Тој со Итна помош беше пренесен во Ургентниот центар каде им подлегнал на повредите.

Како што вчера објави Курир, откако Е.Т. удрил во велосипедистот, со автомобилот удрил и во автобус.

Полицијата на местото на несреќата извршила увид. Курир дознава дека 20 годишното момче е задржано во полициска станица и од него се земени примероци од крв и урина кои се предадени на анализа.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.