fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Полициските „Алфи“ привеле 175 лица по разни основи

Актуелно

Полициските „Алфи“ привеле 175 лица по разни основи

Во текот на минатиот месец припадниците на Единицата за прв одговор и интервенција – Алфа при вршење на редовна мотопатролна дејност, вкупно извршиле легитимирање на 926 лица, преглед на 242 патнички моторни возила и на 60 лица, а по разни основи биле приведени вкупно 175 лица.

По основ на телеграма, соопшти денеска МВР, приведени се 32 лица, по потрага, гласник или наредба од Основен суд 10 лица, под сомнение за извршено кривично дело  приведени се 34 лица, по извршено кривично дело 11, за издржување казна затвор 13 лица, за утврдување на идентитет седум лица и за недозволени предмети приведени се пет лица.

Меѓу останатите, едно лице е  приведено за напад на службено лице, лица со оружје две,  а 19 се приведени за поседување опојни дроги.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.