fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Попладнево земјотреси во Скопје и Свети Николе

Актуелно

Попладнево земјотреси во Скопје и Свети Николе

Земјотрес со магнитуда од 2,4 според Рихтеровата скала попладнево во 15:56 часот е регистриран во Скопје и околината.

Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје информира дека епицентарот бил во источниот дел на скопското епицентрално подрачје и оти е почувствуван со интензитет од четири степени според Европската макросеизмичка скала.

531998-local1

Претходно, во 13:20 часот беше регистриран уште еден земјотрес со магнитуда од 1,9 степени според Рихтер и три степени според Европската макросеизмичка скала.

Доцна попладнево, пак, беше регистриран земјотрес со јачина од 2,7 степени и епицентар во околината на Свети Николе.

532042-local1

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.