Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Популарно.мк се враќа: Содржината ни ја избришаа, но ентузијазмот не можат да ни го одземат

Актуелно

Популарно.мк се враќа: Содржината ни ја избришаа, но ентузијазмот не можат да ни го одземат

Точно пред седум дена, редакцијата на Популарно.мк беше жртва на голема неправда и директно прекршување на повеќе закони и основни човекови права.

Преку ноќ, без никакво известување или најава, беше избришана целосната содржина која нашата редакција ја објавуваше изминатите три години. Целиот авторски труд, интервјуа, репортажи, фотографии – сѐ избришано во момент од неколку секунди.

Против сторителот на ова кривично дело е поднесена соодветна тужба, а нашата редакција потврдува дека случајот ќе биде решен и произлезен на виделина.

– „Содржината можеби ни ја избришаа, незаконски преку ноќ, но креативноста и ентузијазмот не може никој да ни ги одземе, ниту да ги избрише – бидејќи тоа е моќта која ја има нашиот тим и која го одржува во живот Популарно.мк изминатите три години! Најавивме повторно враќање и денеска го исполнуваме тоа, продолжуваме таму каде што застанавме.“ – изјавува Ѓорги Селков, главен уредник на Популарно.мк.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.