Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Поранешен ученик уби 17 луѓе во своето училиште

Маркетинг

Вести

Поранешен ученик уби 17 луѓе во своето училиште

Поранешен ученик во средното училиште од градот Паркленд во Флорида отвори оган во училиштето и уби 17 луѓе, соопшти окружниот шериф Скот Израел.

Тој информира дека е утврден идентитетот на напаѓачот и оти се работи за 19-годишниот Николас Круз. Тој мирно и се предал на полицијата, додаде Израел.

Кај него е пронајдена најмалку една пушка и повеќе муниција. Повеќето жртви, 12 се убиени во самото училиште, а некои пред објектот. Меѓу жртвите има и ученици и возрасни.

Напаѓачот бил исфрлен од училиштето поради дисциплински причини.

Шерифот Израeл на прес-конференција после нападот рече дека сцените на лице место се „страшни“ и оти нема зборови со кои би ги опишал

Паркленд се наоѓа на околу 72 километари северно од Мајами.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.