fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Повлечен законот за необјавување прислушувани разговори

Актуелно

Повлечен законот за необјавување прислушувани разговори

Кординаторот на пратеничката група на ДУИ Талат Џафери  и пратеникот Крсто Мукоски од ВМРО-ДПМНЕ вечерва потпишале повлекување на Предлог-законот за забрана за поседување, обработка, објавување и располагање со материјали кои произлегуваат од незаконското следење на комуникациите. 

Како што информираат од Собранието, во тек е формалната процедура за повлекување на законот.

###

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.