fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ПРАЗНИЧНА ПРОГНОЗА: Облачно со повремен дожд – од недела пад на температурата

Актуелно

ПРАЗНИЧНА ПРОГНОЗА: Облачно со повремен дожд – од недела пад на температурата

Времето ќе биде претежно облачно со повремен слаб дожд, особено претпладне. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен и југоисточен правец.

Утринската температура ќе се движи од четири до 10, а дневната од 14 до 18 степени.

Во Скопје времето ќе биде претежно облачно со услови за сосема слаби врнежи од дожд. Утринската температура ќе се спушти до околу седум, а дневната ќе достигне до 17 степени.

Утре ќе биде претежно сончево со појава на мала до умерена облачност, меѓутоа ќе се задржи претежно стабилно и потопло време со дневни температури од 18 до 25 степени.

Промена на времето се очекува од недела попладне, кога ќе има и локална појава на дожд со ретки грмежи коишто наместа ќе бидат поројни, особено кон крајот на денот и во вечерните часови. Повеќе врнежи се очекуваат во понеделник кон вторник кога ќе бидат и поинтензивни, а не е исклучено да има и над 50 литри на метар квадратен воден талог.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.