fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

За велигденските празници 24-часовна здравствена заштита

Актуелно

За велигденските празници 24-часовна здравствена заштита

Службите на Здравствен дом Скопје во текот на празничните денови ќе обезбедуваат 24-часовна здравствена заштита преку дежурните ноќни пунктови во Поликлиника Идадија, Ченто, Чаир, Ѓорче Петров, Бит Пазар, Јане Сандански, Шуто Оризари, Драчево.

Дежурната специјалистичка служба во Поликлиниката Букурешт утре ќе работи од 8 до 16 часот, а Службата за Итна медицинска помош ќе работи 24 часа.

Согласно изминатиот период на постење се препорачува граѓаните да внимааат со внес на храна од животинско потекло и консумација на алкохол пред се од здравствени причини, како и поради безбедност во сообраќајот, информираат од Здравствен дом Скопје.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.