fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ПРАЗНИЧНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Сончево и многу топло – од вторник дожд и заладување

Актуелно

ПРАЗНИЧНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Сончево и многу топло – од вторник дожд и заладување

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло, со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. УВ-индексот ќе изнесува 9.

Утринските температури ќе се движат во интервалот од 13 до 21 а дневната највисока температура од 29 до 37 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и топло, со мала облачност и со слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе биде 18, а дневната ќе достигне до 33 степени.

Утре и на почетокот на наредната недела времето ќе биде стабилно и многу топло. Во вторник попладне и во среда повторно ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.