fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Претпладне сончево, попладне дожд и силен ветер

Актуелно

Претпладне сончево, попладне дожд и силен ветер

Времето денеска претпладне ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има услови за локален развој на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и грмежи особено во источните делови. Ќе дува засилен повремено силен ветер од западен правец кој во западните делови на моменти ќе достигнува брзина од над 80 километри на час.

Утринската температура ќе се движи од четири до 11, а дневната од 22 до 29 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Ќе дува засилен западен ветер. Утринската температура до девет, а дневната ќе достигне до 27 степени.

Следува период на стабилно и топло време со умерен југозападен ветер.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.