fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Претпладне сончево, попладне зголемена облачност

Вести

Претпладне сончево, попладне зголемена облачност

Претпладне сончево со мала до умерена облачност, а од пладневните часови облачноста ќе се зголемува и во западните делови ќе има услови за појава на слаб краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен претежно јужен ветер.

Утринската температура ќе се движи од еден до девет, а дневната од 17 до 23 степени.

Во Скопје претпладне сончево со мала до умерена облачност, а од пладневните часови со зголемена облачност. Ќе дува слаб до умерен претежно јужен ветер.

Температурата ќе биде во интервал од три до 19 степени.

Од недела под влијание на влажен воздушна маса ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд. Утринските температури малку ќе се покачат, а дневните веќе од понеделник ќе бидат пониски за 3 до 5 степени. Повеќе врнежи со услови за краткотрајна нестабилност на југот ќе има од недела попладне и во ноќта кон понеделник. Потоа следи период на променливо облачно време со повремен дожд и со позитивни утрински температури.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.