fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Првиот ден од март облачно со сончеви периоди

Маркетинг

Вести

Првиот ден од март облачно со сончеви периоди

Во Македонија денеска ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди и со слаб локален дожд. Во претпладневните часови во југозападните делови од земјава ќе има слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. 

Утринската температура ќе достигне до пет, а дневната до 16 степени.

Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата ќе достигне до 13 степен.

Утре ќе има преодно стабилизирање на времето, а од вторник следи период на променливо облачно и врнежливо време со поинтензивни врнежи кон средина на неделата. На крајот на работната недела врнежите најчесто ќе бидат од снег и ќе има пониски дневни температури.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.