fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Регистриран земјотрес со епицентар југозападно од Скопје

Маркетинг

Вести

Регистриран земјотрес со епицентар југозападно од Скопје

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Македонија, со станици во Скопје, Штип, Валандово, Битола, Охрид и Крушево, денеска во 16 часот и 47 минути, регистрира земјотрес чиј епицентар се наоѓа на 92 километри југозападно од Скопје со јачина од 3.7 степени според Рихтеровата скала.

Според досегашните макросеизмички податоци, соопшти денеска Сеизмолошката опсерваторија, овој земјотрес е почувствуван во југозападните делови од Републиката со интензитет од III-IV степени според Европската макро-сеизмичка скала–1998.

IntensityMap[1]

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.