fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Сара најчесто име за девојчињата, кај момчињата Тадеј

Вести

Сара најчесто име за девојчињата, кај момчињата Тадеј

Во текот на минатата година во Република Македонија се родени 29.000 бебиња.

Меѓу новородените, според податоците на Управата за евиденција на матичните книги, најчести имиња кај девојчињата биле Сара, Јана и Калина, додека кај момчињата Тадеј, Михаил и Јован.

Најкарактеристично име дадено годинава е Лемур.

Податоците на Државниот завод за статистика покажуваат дека во декември  се родени 1.763 бебиња, а најчести имиња биле Марко и Јана.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.