fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

СДСМ објави победа или водство во најмалку 39 општини

Маркетинг

Вести

СДСМ објави победа или водство во најмалку 39 општини

Коалицијата „Живот во Македонија“ предводена од СДСМ вечерва прогласи победа или водство во најмалку 39 општини од досега обработените податоци. 

Пратеничката од СДСМ Ивана Туфегчиќ на прес-конференција информираше дека во првиот круг на локалните избори извесна  победата на СДСМ и Коалицијата во скопските општини Аеродром, Карпош, Ѓорче Петров и Центар, како и во Берово, Битола, Богданци, Босилово, Бутел, Валандово, Вевчани, Василево, Велес, Гевегелија, Градско, Дебарца, Делчево, Дојран, Карбинци, Кочани, Крива Паланка, Кривогаштани, Крушево, Куманово, Лозово, Македонска Каменица, Македонски Брод, Неготино, Ново Село, Охрид, Прилеп, Радовиш, Ресен, Свети Николе, Старо Нагоричане и Струмица

СДСМ и Коалицијата имаат предност во Демир Хисар и Кисела Вода, а неизвесно е во Штип, рече Туфегчиќ.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.