Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Од 1 август единствена картичка во автобусите на ЈСП Скопје

Актуелно

Од 1 август единствена картичка во автобусите на ЈСП Скопје

Од 1 август годинава ќе почне пробно да се користи единствената картичка во автобусите на ЈСП Скопје, а од 1 јануари 2016 година и кај приватните превозници.

Ова денеска на прес-конференција го најавија министерот за информатичко општество и администрација Иво Ивановски, скопскиот градоначалник Коце Трајановски  и директорот на ЈСП Скопје Игор Јанушев.

На денешната прес-конференција беа промовирани проектите за автоматска локација на автобусите и за електронска наплата во јавниот превоз.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.