fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Сончево и топло време на првиот ден од есента

Маркетинг

Вести

Сончево и топло време на првиот ден од есента

Во Македонија и на северната хемисфера денеска во 3,54 часот почна есента. Во исто време на јужната полутопка настапува пролетта.

На првиот ден од есента денот ќе трае 12 часа и 12 минути. Сонцето во Скопје ќе изгрее во 6 часот и 20 минути, а ќе зајде во 18 часот и 32 минути.

За денеска метеоролозите најавуваат сончево и топло време со умерена облачност и слаб ветер од променлив правец. Минималната температура од 7 до 16, а дневната највисока температура на воздухот ќе биде во интервалот од 27 до 33 степени.

Есента ќе трае до до 21 декември кога официјално ќе настапи зимата.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.