fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Сончево, попладне локален дожд и грмежи

Вести

Сончево, попладне локален дожд и грмежи

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне на места нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, особено во планинските подрачја.

Температурата ќе се движи од 19 до 29 степени, а УВ индексот ќе биде 5.

Во Скопје ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност, додека попладне на места ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Температурата ќе достигне 27 степен.

Од Управата за хидрометеролошки работи најавуваат дека до понеделник ќе се задржи променливото облачно време со сончеви периоди, а во попладневните часови локален пороен дожд и грмежи.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.