fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Повторно силен земјотрес во Скопје!

Актуелно

Повторно силен земјотрес во Скопје!

Силен земјотрес кој според неофицијалните информации бил со јачина од 5.4 степени го потресе Скопје! Земјотресот ги вознемири скопјани кои ги напуштија своите згради, а истиот бил почувствуван и во останати делови од Македонија.

Граѓаните јавуваат дека во делови од Скопје е исклучена струјата, а поради тоа настанува и проблем со сигналот во мобилната телефонија и интернетот.

Подетални информации очекуваме од институците.

АКО ИМАТЕ ИНФОРМАЦИИ ИЛИ ФОТОГРАФИИ ЗА НАСТАНИ ШТЕТИ ОД ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО СКОПЈЕ, ИСПРАТЕТЕ НИ ПОРАКА НА [email protected] ИЛИ НА 071 453 252.

529942-local-1

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.