Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Сончево со слаб до умерен ветер

Вести

Сончево со слаб до умерен ветер

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северен правец.

Утринската температура ќе се движи од минус еден до три степени, а дневната од 14 до 21 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската до минус еден, а дневната ќе достигне до 20 степени.

Во четврток ќе дува умерен до засилен северен ветер, а облачноста постепено ќе се зголемува. Во петок во југосточните делови ќе има слаб дожд. За време на викендот ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.