fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Сончево со умерена облачност

Актуелно

Сончево со умерена облачност

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб јужен ветер. Попладне е можна изолирана појава на краткотраен дожд со ретки грмежи. Температурата ќе се движи од 17 до 26 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб јужен ветер. Температурата ќе достигне до 24 степени.

До среда времето ќе биде претежно стабилно со благ пораст на дневната температура. Во четврток, под влијание на влажен бран од Медитеранот, повторно ќе биде нестабилно со локален дожд, грмежи и засилен јужен ветер, особено во западните и северните делови.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.