fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Сончево со мала облачност, попладне локален дожд

Актуелно

Сончево со мала облачност, попладне локален дожд

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи претежно во североисточните делови. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Температурата ќе се движи од 15 до 24 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи претежно во североисточните делови. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Температурата ќе достигне до 22 степени.

Во почетокот на наредната недела времето ќе биде постабилно и се потопло. Од четврток повторно ќе биде нестабилно и со засилен јужен ветер.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.