fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Сончево, температура до 26 степени

Маркетинг

Вести

Сончево, температура до 26 степени

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала облачност. Ќе дува слаб, а во западните делови умерен ветер од југозападен и западен правец.

Температурата ќе се движи од 15 до 26 степени.

Во Скопје слично време, со температура до 24 степени.

Во петок и сабота времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, која во сабота ќе биде поизразена кон крајот на денот со повремен локален дожд и можна појава на грмежи. Ќе дува ветер претежно од западен правец. Во недела променливо облачно и посвежо попладне, а во вечерните часови со повремен локален дожд.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.