fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Во Битола опожарени уште две возила

Маркетинг

Актуелно

Во Битола опожарени уште две возила

Ноќеска, неколку часа по полноќ, на улицата „Михајло Андоновски“ во Битола опожарени се две моторни возила.

Од Територијалната против пожарна единица-Битола информираат дека дојавата за пожар врз возила пристигнала околу 2 часот, и веднаш на паркингот на улицата „Михајло Андоновски“ била испратена екипа за брза интервенција.

– За жал во пожарот целосно е уништено возило марка „Мазда“, додека со префрлање на огнот опожарено е уште едно возило марка „Опел астра“. Благодарение на брзата интервенција на нашите пожарникари спречивме ширење на огнот кој можеше да предизвика покатастрофалнипроследици бидејќи на паркингот има бројни возила, со различно гориво, бензин, нафта или плин, истакна Костадин Поповски, командир на ТППЕ-Битола.

За два дена, ова е втор случај на опожарување на две моторни возила во Битола.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.