Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

СТУДЕНО УТРО: Во Берово минус 21 степен

Маркетинг

Вести

СТУДЕНО УТРО: Во Берово минус 21 степен

Најстудено изутрина во државава е во Берово, каде се измерени минус 21 степен, по што следат  Маврово, со минус 17, Лазарополе, -16, Крушево, Крива Паланка и Струмица, – 14. Минус 12 се регистрирани во Куманово, -11 Скопје Петровец, Тетово, Дебар, Пожаране, -10 Виница и Штип, -9 Охрид, Ѓуриште, -8 Прилеп, Демир Капија, Тополчани и Скопје, -7 Битола, Претор, -6 Гевгелија, -4 Дојран.

Висината на снежната покривка во Маврово изнесува 71 сантиметар, 48 во Лазарополе и Пожаране, 46 во Ѓуриште, 30 во Крушево..

Времето денеска наутро ќе биде студено, а преку денот сончево со мала облачност, поизразена на југот од земјата. Ќе дува слаб претежно северен ветер. Температурата од минус два до пет степени.

Во Скопје сончево со мала облачност и со слаб претежно северен ветер. Температурата до два степени.

Во наредните денови времето ќе биде стабилно и суво со пониски утрински температури, додека дневните ќе бидат за 2 до 5 степени повисоки. Од недела и условите за појава на магла по котлините ќе се зголемат, а ќе се зголеми и облачноста поради што од понеделник утринските температури ќе се покачат.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.