fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ТАЖНА ВЕСТ: Две момчиња загинаа во сообраќајка со моторцикл во струмичко

Маркетинг

Вести

ТАЖНА ВЕСТ: Две момчиња загинаа во сообраќајка со моторцикл во струмичко

Две лица загинаа во сообраќајна несреќа која најверојатно се случила ноќеска на регионалниот пат Банско-село Габрово, струмичко, информираат од МВР.

Според информацијата во несреќата животот го загубиле 26-годишниот Н.С (1991) од село Моноспитово и 15-годишниот Ф.Л. (2002) од село Бориево.

Од МВР соопштуваат дека денеска во 13:30 часот во СВР Струмица било пријавено дека на овој пат бил пронајден моторцикл излетан од коловозот со две непознати лица кои биле починати.

Увидот се уште трае.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.