fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Тешка сообраќајна несреќа на булеварот „Борис Трајковски“: Возачот пренесен на Ургентен центар

Маркетинг

Актуелно

Тешка сообраќајна несреќа на булеварот „Борис Трајковски“: Возачот пренесен на Ургентен центар

Две лица се повредени во тешка сообраќајна незгода која се случила попладнево во 17 часот на булеварот „Борис Трајковски“, кај ресторанот „Везилка“.

Според информациите на СВР Скопје, до сообраќајката дошло при судир на возило „шкода“ и мотоцикл. Возачот на автомобилот и возачот на мотоциклот се повредени и итно пренесени во Ургентниот центар.

Сѐ уште нема информации каква е здравствената состојба на учесниците во сообраќајката.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.