Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Тешко повредена параглајдеристка од Кина

Вести

Тешко повредена параглајдеристка од Кина

Параглајдеристка од Кина на 46-годишна возраст добила тешки телесни повреди при слетување на меѓународен натпревар во параглајдерство во Крушево, соопшти МВР. 

Во Полициската станица Крушево вчера во 13.40 часот жител од крушевското село Норово пријавил дека во селската амбуланта имало непознато женско лице-параглајдерист со повреди во пределот на нозете во вид на фрактури.

– Констатирано е дека се работи за Ј.Х (46) од Народна Република Кина која се здобила со тешки телесни повреди за време на меѓународен натпревар во параглајдерство, при нејзиното слетување. Увид на местото извршиле Јавен обвинител и екипа на надворешната канцеларија за криминалистички работи-Прилеп, информира МВР во дневниот билтен.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.