fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Умерено облачно со северен ветер

Актуелно

Умерено облачно со северен ветер

Времето денеска ќе биде умерено облачно со умерен повремено засилен северен ветер. Локално ќе има услови за слаб дожд. Утринската температура ќе се движи од три до 11, а дневната од 14 до 21 степен.

Во Скопје слично време со температура од седум до 18 степени.

Во наредните денови ќе биде посончево и потопло, попладне со локален дожд и со услови за ретка појава на грмежи. Најнестабилно ќе биде во сабота кога на повеќе места се очекува пороен дожд со грмежи.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.