fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Утре постудено со пороен дожд, во недела сончево

Актуелно

Утре постудено со пороен дожд, во недела сончево

Времето утре во Македонија ќе биде облачно и релативно студено за овој период од годината, со повремени врнежи од дожд кои на повеќе места ќе бидат обилни, а во југоисточните делови се очекува да наврнат и над 50 л/м2.

Утринската температура ќе се движи од седум до 15, а дневната од 11 до 18 степени.

Во Скопје слично време, облачно со врнежи од дожд. Утринската температура ќе се спушти до 14, а дневната ќе се искачи само до 17 степени.

Во недела и понеделник ќе биде стабилно со пораст на дневната температура. Во вторник и среда ќе има локални врнежи од дожд, а потоа се очекува стабилизирање и позначително затоплување на времето.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.