fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Матурантите танцуваа квадрил на плоштад „Македонија“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Актуелно

Матурантите танцуваа квадрил на плоштад „Македонија“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Плоштад „Македонија“ денеска пулсираше во ритамот на танцот квадрил кој го одиграа скопските матуранти, како дел од манифестацијата „Матурска парада 2016“.

Годинава, оваа традиционална манифестација посветена на матурантите се одржа по јубилеен, десетти, пат.

Во манифестацијата „Матурска парада“ беа вклучени повеќе од 1.000 матуранти од 20 средни училишта од Скопје, како и матуранти од Струга, Охрид, Струмица, Валандово, Гевгелија и од Неготино.

133179296 133179300 133179305 133179302 133179298
<
>

Пред почетокот на матурската парада матурантите дадоа изјава за ненасилство со што оваа манифестација придонесува за зајакнување на толеранцијата меѓу младите и повисоки цивилизациски вредности.

„Матурска парада 2016“ се организира во соработка со Градот Скопје, Делегацијата на Европската унија и Дирекцијата за култура и уметност.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.