fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВИКЕНД ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Сончево и студено со мала до умерена облачност

Актуелно

ВИКЕНД ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Сончево и студено со мала до умерена облачност

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, која во текот на денот постепено ќе се намалува. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец кој повеќе ќе биде изразен долж Повардарието.

Утринската температура ќе се движи од минус пет до два, а дневната од два до девет степени.

Во Скопје слично време, малку до умерено облачно со слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се спушти до минус три, а дневната ќе се искачи до седум степени.

Во наредните денови ќе преовладува стабилно време. Во утринските часови ќе има негативни утрински температури, а преку денот температурата ќе се зголемува.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.