fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Сончево со умерена локална облачност

Актуелно

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Сончево со умерена локална облачност

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен југоисточен ветер. Температурата ќе се движи од четири до 14 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен југоисточен ветер.

Температурата ќе достигне до десет степени.

Во наредните три дена ќе преовладува стабилно, суво и потопло време со постепен пораст на температурата на воздухот. Во среда, под влијание на циклонска активност, се очекува облачно време со повремени врнежи од дожд и со умерен југоисточен ветер.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.