fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Во Делчевско пронајден машки труп во распаѓање

Актуелно

Во Делчевско пронајден машки труп во распаѓање

Во атарот на делчевското село Петрашевец утрово е пронајден машки труп во распаѓање. Според информацијата од Итната медицинска служба во Делчево, станува збор за 90-годишниот Мирко Стоичов од делчевски Петрашевец чие тело по пријава на негов роднина, е пронајдено утрово во близина на семејната куќа, каде што живеел заедно со својата стара сопруга.

Лекарите кои беа на увид истакнуваат дека телото било во распаѓање, а смртта, најверојатно, настапила од срцев удар, а стариот на местото каде што паднал, лежел мртов повеќе од три дена, при што поради високите температури, неговото тело било во распаѓање, но и видно оштетено од животни.

Настанот го потврдија и од СВР Штип. Портпаролката Гордана Панајотова истакна дека надлежните служби извршиле увид, а според првичните информации, врз телото нема траги на насилство.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.