fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Во Скопје вчера 9 сообраќајки, повредени шест лица

Актуелно

Во Скопје вчера 9 сообраќајки, повредени шест лица

Во текот на изминатиот ден во Град Скопје се случиле девет сообраќајни несреќи.

Како што соопшти денеска МВР, сообраќајната полиција извршила увид на сите девет сообраќајки. Од нив три се со последица материјална штета, а во шест сообраќајни незгоди со полесни телесни повреди се здобиле шест лица.

Сообраќајната полиција изминатиот ден открила поголем број прекршоци. Еден возач е санкциониран заради необновување на регистрација на возилото, а двајца возачи се санкционирани заради неправилно престројување. Констатиран е еден прекршок од пешак.

Специјалното возило „пајак“ не отстранило ниту еден автомобил.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.