fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Магливото и студено – од среда засилен северен ветер и заладување

Актуелно

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Магливото и студено – од среда засилен северен ветер и заладување

Времето претпладне ќе биде магливо и студено со ниска облачност, а попладне ќе има делумно намалување и расчистување на маглата. Во повисоките места сончево со мала до умерена облачност и со умерен северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од минус пет до два, а дневната од седум до 14 степени.

Во Скопје ќе биде магливо и студено. Утринската температура ќе се спушти до минус два, а дневната ќе искачи до девет степени.

И во наредните два дена временската состојба ќе биде без поголеми промени. Во среда кон крајот на денот и во четврток ќе дува умерен северен ветер кој ќе предизвика намалување на условите за појава на магла по котлините и опаѓање на температурата во останатите места.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.