fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Временска прогноза: Сончево и топло – од понеделник дестабилизација и пороен дожд

Вести

Временска прогноза: Сончево и топло – од понеделник дестабилизација и пороен дожд

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб претежно јужен ветер. 

Температурата ќе се движи од 17 до 25 степени.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб претежно јужен ветер.

Температурата до 23 степени.

Следува преодно стабилизирање, а од понеделник попладне ќе има повремени врнежи од дожд. Во вторник ќе биде и нестабилно со пороен дожд и грмежи.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.