fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Дожд, грмежи и локално невреме

Актуелно

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Дожд, грмежи и локално невреме

Времето денеска претпладне во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Oд пладневните часови ќе биде нестабилно облачно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално врнежите ќе имаат интензивен карактер, а повеќе се очекуваат во западните делови. Не е исклучена и ретка појава на невреме со град.

Минималната температура ќе се движи од 12 до 20 степени, а максималната од 28 до 36 степени.

Во Скопје претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата ќе достигне до 32 степена.

Променливо и нестабилно со врнежи од дожд ќе биде и утре, особено во првата половина од денот во западните делови, каде се очекува да наврнат над 25 литри на метар кубен. Дневната температура ќе биде во интервал од 24 до 32 степена.

Од среда се очекува претежно стабилно време со пораст на температурата.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.