fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Облачно, со краткотраен дожд – од утре нагло заладување

Актуелно

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Облачно, со краткотраен дожд – од утре нагло заладување

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со појава на краткотраен дожд и ретки грмежи особено во јужните и западните делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен југозападен ветер.

Утринската температура ќе се движи од девет до 18, а дневната од 18 до 31 степен.

Во Скопје слично време, променливо облачно со појава на краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Утринската температура ќе се спушти до 16, а дневната ќе се искачи до 28 степени.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.