Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Времето денес: Облачно со повремен дожд и ветер

Вести

Времето денес: Облачно со повремен дожд и ветер

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Локално ќе има појава на нестабилност со пороен дожд и грмежи, особено во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. 

Температурата ќе се движи од 14 до 24 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Температурата ќе се движи до 23 степени.

Во понеделник ќе има повремен дожд со послаб интензитет и ќе дува умерен до засилен северен ветер, што ќе придонесе дневните температури да опаднат.

Од вторник се очекува стабилно и суво време со пораст на дневната температура.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.