fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Времето денес: Облачно со услови за дожд и ветер од северозападен правец

Маркетинг

Вести

Времето денес: Облачно со услови за дожд и ветер од северозападен правец

Времето денеска во Македонија ќе биде умерено облачно со слаб, а во западните делови умерен, повремено засилен ветер од западен правец.

Попладне ќе има зголемување на облачноста со локален краткотраен дожд. Минималната температура ќе биде во интервал од 4 до 11 степени, а дневната од 19 до 26 степени.

Во Скопје времето ќе биде умерено облачно со слаб ветер од северозападен правец. Попладне ќе има зголемување на облачноста со услови за краткотраен слаб дожд. Утринската температура ќе биде 8, а дневната ќе достигне до 22 степени.

Во наредните денови времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Под влијание на многу топла воздушна маса од југ, ќе има значителен пораст на температурите, особено од вторник.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.