fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Посвежо со северен ветер, дожд и грмежи

Актуелно

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Посвежо со северен ветер, дожд и грмежи

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо, со повремени врнежи од дожд. Во јужните делови врнежите ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Ќе дува засилен ветер од северен правец, особено вдолж Повардарието и во Пелагонија.

Утринската температура ќе се движи од 12 до 18, а дневната од 22 до 28 степени. УВ-индексот ќе изнесува 4.

Во Скопје времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд и со засилен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 17, а дневната ќе се искачи до 24 степени.

И утре времето ќе биде променливоо облачно и свежо, со локални врнежи од дожд со променлив интензитет, проследени со ретки грмежи и со засилен северен ветер. Температурата на воздухот ќе биде значително пониска во однос на претходните денови. Од четврток ќе настапи стабилизирање на времето со постепен пораст на дневната температура.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.