fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Моторциклист од Охрид загина во несреќа на магистралниот пат Охрид – Кичево

Актуелно

Моторциклист од Охрид загина во несреќа на магистралниот пат Охрид – Кичево

Едно лице на 42 годишна возраст го загуби животот во сообраќајна несреќа што попладнево се случи во близина на селото Требеништа, на магистралниот пат Охрид – Кичево.

Станува збор за лицето К.В. од Охрид, угостител од Охрид, која настрадал откако се судрил со моторциклот што го управувал со камион.

Несреќата се случила попладнево околу 16 часот, по што веднаш бил пренесен во Специјалната болница за ортопедија и трауматологија каде била констатирана смрт.

Велјаноски беше оженет, татко на три  малолетни деца.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.