fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно, магла по котлините

Актуелно

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно, магла по котлините

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, со магла по котлините. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголемува, во североисточните делови од земјава има услови за краткотраен локален дожд. По одделни котлини ќе биде магливо. Ќе дува слаб северозападен ветер, особено на повисоките места и на планините.

Температурата ќе се движи од пет до 12 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголемува.Температурата ќе достигне до 10 степени.

Според УХМР, и понатаму ќе се задржи стабилно и суво време. Од понеделник ќе има појава на утринска магла по котлините.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.