fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со засилен ветер

Актуелно

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со засилен ветер

Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, но предпладне локално сеуште ќе има услови за слаб дожд, особено во крајните западни и источни планински предели.  Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се спушти во интервалот од 6 до 13, а преку денот ќе се искачи од 13 до 21 степен.

Во Скопје слично време со температура од 9 до19 степени.

Од вторник ќе настапи период на стабилно и потопло време, освен во четврток попладне кога ќе има услови за локална нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и ретки грмежи.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.