Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево и многу топло

Актуелно

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево и многу топло

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло. Ќе дува умерен ветер од западен правец кој кон крајот на денот ќе го смени правецот во северозападен.

Утринската температура ќе се движи од девет до 16, а дневната од 25 до 32 степена.

Во Скопје, слично време, со утринска температура до 14 и со дневна до 29 степени.

Во среда кон крајот на денот ќе има наоблачување со локален дожд во северните денови.

Од четврток следува период на понестабилно време со постепено благо опаѓање на температурата. Во претпладневните часови ќе биде сончево, а попладне ќе има појава на локален дожд и грмежи.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.