fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево и потопло со умерен ветер

Актуелно

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево и потопло со умерен ветер

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала облачност и слаб до умерен северозападен ветер.

Температурата ќе се движи од пет до 17 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала облачност и слаб до умерен северозападен ветер.

Температурата ќе достигне до 14 степени.

Во вторник и особено во среда ќе преовладува променливо време проследено со пад на температурата за 3 до 5 степени и со повремен локален дожд.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.