fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Објавувањето на проценката на ЕУ и САД за изборите одложена за утре

Актуелно

Објавувањето на проценката на ЕУ и САД за изборите одложена за утре

Проценката на ЕУ и САД дали се создадени услови за предвремени парламентарни избори на 24 април наместо денеска ќе биде објавена утре.

Од Амбасадата на САД и Делегацијата на ЕУ за МИА потврдија дека одложувањето е на барање на лидерите на политичките партии.

Првично амбасадорите на ЕУ и САД, Аиво Орав и Џес Бејли најавија дека проценката за изборите ќе биде објавена на 19 или 20 февруари.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.