fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево, но многу студено!

Актуелно

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево, но многу студено!

Времето во Македонија ќе биде сончево и студено со мала облачност. Ќе дува слаб, променлив ветер.

Температурата ќе се движи од минус еден до минус осум, а дневната ќе достигне до два степенa.

Во Скопје ќе биде сончево и студено со мала облачност. Ќе дува слаб променлив ветер.

Температурата ќе се спушти до минус еден.

Следува период на стабилно и студено време. На повеќе места утринските температури ќе се спуштат под -10 степени, а дневните ќе се задржат под нулата. Температурите ќе бидат малку повисоки во четврток.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.